روز ملی کارافرینی

روز ملی کارآفرینی  در سال ۱۴۰۱ چه  روزی است؟

روز ملی کازآفرینی در سال ۱۴۰۱ برابر  است با روز پنجشنبه ۶ مرداد سال ۱۴۰۱ است. مصادف با روز پنج شنبه ۲۸ ذ الحجه سال ۱۴۴۳ ( تقویم قمری ). روز پنج شنبه ۲۸ جولای سال ۲۰۲۲ (تقویم میلادی).

علت  نامگذاری ۶مرداد به عنوان روز کارآفرین چیست؟

در تقویم کشور ما روز ۶مرداد به روز کارآفرینی نامگذاری شده است .دلیل این نامگذاری  تاثیر مهم کارآفرینی براقتصاد کشور است.کارافرین به کسی گفته میشود که مخاطره های یک فعالیت اقتصادی را اداره، سازماندهی و تقبل میکند.نه تنها در ایران بلکه در تمامی کشورهای سراسر جهان کارافرینی نقش مهمی دارد. در کشورهای  پیشرفته از سال ۱۹۷۰ به بعد کارآفرینی توجه ویژه ای شده است.این مقوله در کشورهای پیشرفته از سال ۱۹۸۰  بیشتر در برنامه های توسعه اقتصادی کشور قرار گرفت و در کشور ما توجه به کارافرینی از سال ۱۳۸۰ بیشتر شد.

کارافرینی موجب به حرکت در آوردن سرمایه های ملی اعم از نیروهای انسانی و جوانان بویژه جوانان تحصیلکرده میشود. عصر امروز عصر کارافرینی است بر این مبنا کارگاه های تولیدی و موسسات خدماتی و آموزشی  کارخانه ها و شرکتها و واحدهای تولیدی جزو کارآفرینان محسوب میشوند. بدون شک کارآفرینی و مهارت دو واژه ای هستند که با هم ارتباط  مستقم دارند و یکی بدون دیگر کارامد نیست و ترکیب این دو باهم  باعث ایجاد آسایش و رفاه بیشتر در جامعه خواهد شد.نامگذاری این روز به کارآفرینی بیانگر اهمیت آن است و این نامگذاری هر سال به مردم کشور ومسولان اهمیت این روز یاداوری میشود در کشور ما در چند سال اخیر  هر ساله مراسم هایی برای تجلیل از کارافرینان برگزار میشود .این کار باعث میشود تا مردم هرچه بیشتر به اهمیت کارآفرینی پی ببرند و همچنین انگیزه ای برای جوانان باشد تا در این مسیر قدم بردارند.

دکمه بازگشت به بالا